Willem II - PSV | Zaterdag 10 maart 2018 | Eindstand 5-0!

Status
Je kunt niet meer reageren.

Rednas

Administrator
Administrator
bIHJHCB.png



Onderlinge ontmoetingen

PSV is 23 Eredivisie-wedstrijden ongeslagen tegen Willem II (W21-G2-V0). De laatste nederlaag dateert van 28 maart 2004, toen Willem II thuis met 3-1 zegevierde. De Belgen Tom Caluwé (56') en Bart Van den Eede (74', 90+2') scoorden voor de Tilburgers. Johan Vonlanthen (80') was trefzeker voor de gasten.

PSV heeft momenteel alleen tegen VVV-Venlo (28 wedstrijden, 1977-heden) een langere ongeslagen reeks in de Eredivisie.

Alleen tegen Ajax (29 wedstrijden, 1959-1990) wachtte Willem II ooit eens langer op een Eredivisie-zege dan nu tegen PSV (23).

Thuis voorkwam Willem II in de laatste 2 Eredivisie-duels met PSV een nederlaag (W0-G2-V0).

Willem II kwam in zijn laatste 4 Eredivisie-ontmoetingen met PSV (uit en thuis) niet tot scoren. De laatste speler van Willem II die tegen PSV een goal maakte, was Erik Falkenburg (2 doelpunten) op 21 november 2015.

Eerder dit seizoen eindigde deze ontmoetingen in Eindhoven in een 4-0 overwinning voor PSV. Hirving Lozano (49', 58'), Gastón Pereiro (55') en Marco van Ginkel (70', penalty) maakten de goals.


Willem II

Willem II won slechts 2 van zijn laatste 12 Eredivisie-duels (W2-G3-V7), maar die 2 overwinningen kwamen in de laatste 2 thuisduels.

De laatste keer dat Willem II 3 thuisduels op rij won in de Eredivisie was in januari-februari 2015. Dat was ook de laatste keer dat de club 3 keer op rij de nul hield in eigen huis.

Willem II heeft 23 punten na 26 duels, 9 minder dan op dit punt vorig seizoen (32). De laatste keer dat Willem II minder dan 25 punten had na 27 duels was in 2012/2013 (17), toen de club degradeerde.

De Tilburgers verloren dit seizoen 12 van hun 13 Eredivisie-duels met teams die momenteel in het linkerrijtje staan, inclusief alle 5 thuis, met als uitzondering het 2-2 gelijkspel bij Vitesse. Iedere andere ploeg pakte minstens 5 punten tegen het huidige linkerrijtje.

Willem II won geen van zijn laatste 20 thuisduels met clubs uit de traditionele top-3 (W0-G5-V15), sinds de 1-0 overwinning op Feyenoord op 19 oktober 2008.

Willem II kreeg al 18 tegentreffers uit standaardsituaties, waarvan 8 uit penalty's, in beide gevallen het meeste van alle teams. Tegenstander PSV maakte dit seizoen zowel de meeste goals uit standaardsituaties (19, gedeeld) als uit penalty's (7).

Fran Sol (10) en Bartholomew Ogbeche (9) zijn dit Eredivisie-seizoen de topscorers van Willem II. De laatste keer dat de club 2 spelers met dubbele cijfers had was 2001/2002: Danny Landzaat (16) en Mariano Bombarda (10).

Ben Rienstra was direct betrokken bij 3 van Willem II's laatste 4 Eredivisie-doelpunten.

Rienstra scoorde in zijn laatste 2 thuisduels en hij kan nu in 3 opeenvolgende thuisduels scoren. Voorafgaand aan deze reeks maakte hij in al zijn 21 voorgaande thuiswedstrijden voor Willem II 3 goals in totaal.

Pedro Chirivella (9), Darryl Lachman (4), Fernando Lewis (4) en Bartholomew Ogbeche (4) staan op scherp.


PSV

PSV staat bovenaan met 68 punten na 26 Eredivisie-duels. Nog nooit verspeelde een ploeg het kampioenschap met meer dan 68 punten na 27 duels (omgerekend naar 3 punten voor winst). In 1971/1972 verspeelde Feyenoord de titel ondanks 68 punten na 27 duels (omgerekend naar 3 punten/zege).

De voorsprong op nummer 2 Ajax is 10 punten. Een achterstand van 10 punten of meer is wel eens goedgemaakt door de uiteindelijke kampioen, maar nog nooit zo vergevorderd in het seizoen.

Bij een overwinning komt PSV op 71 punten na 27 duels. Alleen in 1985/1986 had de club meer punten na 27 speelrondes (72) - de club werd toen kampioen in speelronde 32.

PSV won elk van zijn 4 uitduels in de Eredivisie in 2018. Drie keer eerder won PSV zijn eerste 5 uitduels van een kalenderjaar in de Eredivisie: 2006 (eerste 5), 2014 (eerste 5) en 2017 (eerste 9).

PSV is ongeslagen in 47 Eredivisie-duels op zaterdag (W36-G11-V0) sinds de 2-1 nederlaag bij Heracles op 19 september 2015, een record in de Eredivisie.

De Eindhovenaren zijn ongeslagen in 11 Eredivisie-duels met tegenstanders uit Brabant (W9-G2-V0) sinds een 2-0 nederlaag bij RKC Waalwijk op 2 februari 2014. Het doelsaldo in die 11 duels: 32-6.

PSV scoorde 65 keer uit 486 schoten (exclusief eigen doelpunten), met 13,4% het hoogste percentage in de Eredivisie. Alleen AZ (8,3%) en Excelsior (8,6%) kregen minder tegengoals uit hun schoten dan PSV (8,7%).

PSV maakte al 12 kopdoelpunten dit Eredivisie-seizoen, minstens 3 meer dan iedere andere ploeg.

Geen speler was bij meer Eredivisie-doelpunten betrokken in 2018 dan Luuk de Jong (9, 6 goals/3 assists).

Hij scoorde slechts 1 keer in zijn laatste 16 uitduels in de Eredivisie, de winnende in blessuretijd bij Heracles op 21 januari 2018.

Alleen tegen AZ (6) scoorde Marco van Ginkel vaker in de Eredivisie dan tegen Willem II (5). Hij scoorde in elk van zijn laatste 4 Eredivisie-wedstrijden tegen de Tilburgers, maar al die duels waren in eigen huis - hij scoorde nog nooit bij Willem II.

Steven Bergwijn was direct betrokken bij 7 goals in zijn 8 Eredivisie-duels in 2018 (5 goals/2 assists), slechts 2 minder dan in zijn eerste 48 Eredivisie-duels (9, 4 goals/5 assists, 2015-2017).

De laatste speler die in 3 uitduels op rij van PSV scoorde, was Jürgen Locadia in september-oktober 2017.

Santiago Arias was direct betrokken bij 4 goals (2 goals/2 assists) in zijn laatste 3 competitieduels.

Hirving Lozano en Jorrit Hendrix zijn geschorst.

Nicolas Isimat-Mirin (4), Santiago Arias (4), Steven Bergwijn (4) en Marco van Ginkel (4) staan op scherp.
 
Laatst bewerkt door een ninja:
gezien de voorsprong op die stomme club zou het leuk zijn om zwaar aanvallend los te gaan in Tilburg, dan is een 0-6 mogelijk.

Maar ik reken op een 0-2 omdat Cocu..
 
gezien de voorsprong op die stomme club zou het leuk zijn om zwaar aanvallend los te gaan in Tilburg, dan is een 0-6 mogelijk.

Maar ik reken op een 0-2 omdat Cocu..
Een 0-2 is prima.
Het blijft een uit wedstrijd, dan worden er soms punten gemorst. Ik teken al voor een 0-2 of 0-1. Een 0-4 moet ook te halen zijn
 
Scheidsrechter Willem II - PSV ... Björn Kuipers.

Nou, die floot toch Vitesse-Ajax? Die zag ie wel het een en ander over het hoofd. Overigens in het voordeel van de uitploeg, dus wie weet.

Nou...bij Vitesse protesteert de helft van de supporters al jarenlang en afgelopen week hebben ze zomaar van Ajax gewonnen. Het is natuurlijk een beetje een kwestie van de lange adem, dat protesteren.
:lmao:
 
Dat geldt met 22 winstpartijen op 26 wedstrijden waarschijnlijk voor bijna elke scheids?

Met Blom in ieder geval niet, met hem verloren we uit bij Heerenveen en Ajax. Met alle andere, niet verloren . Al probeerde Higler het met man en macht bij PSV - Heerenveen.
 
Status
Je kunt niet meer reageren.
Terug
Bovenaan Onderaan