Zo maar wat statistiekjes...... Dit is vooralsnog het seizoen van de verrassende spelers. Wie had nu nog gerekend op Bruma, Guti of Doan? Het lijkt er zelfs op dat Maxi Romero eindelijk zijn talent gaat bewijzen! Ook vallen er spelers tegen: Van Ginkel, Pröpper, Drommel, Zahavi, Teze en ook wel Götze.
De basis:
Drommel
Ramalho - Boscagli - Obispo
Sangaré
Doan - Götze - Gakpo
Madueke - Vertessen - Bruma
Veel aanvallers in de basis. Meest verrassend denk ik de plek voor Obispo, ten koste van Max of Mwene.
De top 7 met de hoogste gemiddelden per wedstrijd:
1. Gakpo (21,7 - 25 wedstrijden)
2. Sangaré (19,7 - 27 wedstrijden)
3. Doan (16,5 - 15 wedstrijden)
4. Madueke (13,8 - 18 wedstrijden)
5. Ramalho (12,5 - 31 wedstrijden)
6. Götze (11,0 - 28 wedstrijden)
7. Maxi (10,8 - 6 wedstrijden)
Opvallend dat de meeste spelers toch wel zo hun puntjes pakken. De 6 puntlozen zijn allen spelers met slechts 1 of 2 wedstrijden, waarvan er ook al 2 vertrokken zijn.
Meest opgestelde spelers:
1. Drommel, Ramalho (31)
3. Vertessen (30)
4. Mwene (29)
5. Götze (28)
6. Sangaré (27)
7. Bruma, Van Ginkel, Max (26)
Meeste speler van de week titels:
1. Gakpo (5)
2. Sangaré (4)
3. Doan (3)
4. Ramalho (2)
Meest opvallend: de speler van de week titel voor Maxi Romero met slechts ongeveer 10 minuten speeltijd, terwijl PSV 180 minuten in actie kwam.